Merelbeke - CLO Merelbeke

Open Oproep OO0415 Realized

© Abscis ontwerpgroep

Selection

Enter architecten

Download design proposal

Project description

Het Centrum voor Landbouwkundig Onderzoek (CLO°) te Gent is een groep van  voormalige rijksinstellingen voor toegepast landbouwkundig onderzoek. De instellingen zijn gesticht na WOII en moesten de efficiëntie van de landbouw vergroten om in de eigen voedselbevoorrading te kunnen voorzien. Vandaag vervult het CLO andere taken en lijken niet alleen kwantiteit en efficiëntie, maar ook kwaliteit en milieueffecten een aandachtspunt voor toegepast onderzoek.

Het centrum bestaat uit 7 departementen verspreid over verschillende gebouwen in Merelbeke, Melle en Oostende. Door het ontbreken van investeringsmiddelen voor onderhoud, sind het einde van de jaren ‘80, wordt het patrimonium in verwaarloosde toestand overgedragen aan de Vlaamse overheid. Vandaag zijn structurele ingrepen nodig om deze infrastructuur en de arbeidsplaatsen aan te passen aan regels van veiligheid en de milieuwetgeving.

Op dit ogenblik wordt beleidsmatig gewerkt aan de opdracht van deze instelling. De visie op de gewenste uitbouw en functionering meot vertaald worden in een masterplan voor de renovatie  van de verschillende gebouwen en de site. Daarbij is het ‘duurzaam bouwen’ doorslaggevend, niet alleen als voorbeeldfunctie, maar ook omdat het CLO aandacht besteed aan de duurzame ontwikkeling van de landbouw.

Project details

Project code

OO0415

Official name

Volledige studieopdracht voor een masterplan en de renovatie van het Centrum voor Landbouwkundig Onderzoek te Merelbeke en Melle

This project is part of the project bundle OO04.

Status

Realized

Client

MVG, Departement AZF, AOGGI, Afdeling Gebouwen

Site location

Burg. Van Gansberghelaan 96
9820 Merelbeke
Belgium

Timing project

  • Selection meeting:
  • First briefing:
  • Second briefing:
  • Jury:
  • Award:

Contactperson client

Van der Weeën Paul

Contact Team Vlaams Bouwmeester

Anne Malliet

Award procedure

Prijsvraag voor ontwerpen

External jury member

Niet van toepassing

European publication

  • Date European publication:

Publication bulletin

  • Date publication bulletin:
  • Number publication bulletin: 1326

This project was realized via Open Oproep. Read more about this tool.

Last reviewed on: .

Top